فرایند تبادل لینک دستی یا خودکار چیست

فرایند تبادل لینک دستی یا خودکار چیست تبادل لینک فرایندی است که در آن مسئولین دو سایت به صورع تعاملی لینک به سایت‌های همدیگر را در سایت‌های خود قرار می‌دهند. قرار دادن لینک در سایت‌های مختلف به افزایش لینک ورودی بک لینک آن سایت می‌انجامد. تعداد بک لینک های بیشتر در نهایت رتبه سایت در گوگل را که بر اساس فاکتورهای متفاوتی از یک تا ده سنجیده می‌شود را افزایش می‌دهد.

ممکن است تبادل لینک با سایت‌هایی که پیج رنک بالاتری دارند با پرداخت وجه به سایتی که رتبه بالاتری دارد انجام شود. معمولاً تعداد هرچه بیشتر لینکها در سایت‌های دیگر حتی اگر از نظر افزایش ترافیک انسانی موثر نباشد، باعث خواهد شد تعداد بیشتری از ربات‌های کاوشگر گوگل از لینک‌های متفاوت وارد یک سایت شوند و این باعث خواهد شد که اطلاعاتی که در سایت قرار می‌گیرد خیلی سریعتر از زمان معمول وارد موتور جستجوی گوگل شود و حتی این زمان به چند ساعت یا چند دقیقه کاهش یابد، به این معنی که تا مطلبی در سایت قرار داده می‌شود چند دقیقه بعد مطالب در گوگل قابل جستجو خواهد بود. انواع تبادل لینک

فرایند تبادل لینک می‌تواند به صورت دستی یا خودکار انجام شود. در حالت دستی، دارندگان وب سایت همدیگر با هم به توافق می‌رسند که تبادل لینک داشته باشند و لینک همدیگر را در سایت قرار می‌دهند. در حالت خودکار، سایتی که رتبه بالاتری دارد معمولاً از برنامه‌های تحت وب استفاده می‌کند و ابتدا از وب مستر سایت دیگر تقاضا می‌کند که لینک را در سایت خود قرار دهد، پس از این عمل، شخص می‌تواند لینک خود را در سایت دیگر قرار دهد. معمولاً در این فرایند اگر یکی از طرفین لینک را از سایت خود حذف کند، سایتی به صورت خودکار تبادل لینک کرده‌است طی چند ساعت به صورت خودکار لینک طرف مقابل را از سایت حذف خواهد.

  
نویسنده : parhammaman ; ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/۸
تگ ها :

توضیحات کامل در باره لینک های نوفالو

توضیحات کامل در باره لینک های نوفالو 

در پاسخ به این سوال کافی است مثالی بزنید تا با مفهوم نوفالو کردن آشنا شویم,فرض کنید سایت و یا وبلاگی را مدیریت میکنیم در اینجا کاری نداریم رنک شما 1 یا 2 یا حتی رنک 4 به بالا داشته باشید,مثلا سایتی با محتوای علمی در بخش پیوندها به سایتی که ابدا محتوای علمی نداشته باشد لینک دهد , پس از اولین بروزرسانی زمانی که ربات های گوگل وارد وب شده و میخزد تا تغییرات اعمال شده را دریابند تمامی کد های سایت و وبلاگ شما را میخوانند حال زمانی که به پیوندی برسد که با محتوای شما هیچ سنخیتی نداشته باشد به فکر فرو میرود و به سراغ آمار های گذشته میرود و تاریخچه وب سایتی را که شما به آن لینک دادید بررسی میکند

اگر این سایت از دید گوگل مثبت جلوه دهد و تبادل لینک اتوماتیک مطالب آن مطابق با مطالب شما  و یا زیر مجموعه از شاخه درختی مطالب شما باشد رتبه و رنک را بین هر دو تقسیم میکند-در اینجا جای نگرانی نیست زیرا ربات هوشمند گوگل به خوبی میداند که چه سایتی از ارزش محتوایی بالایی برخوردار است و چه سایتی به مراتب ضعیف تر است بنابر این دست به کار میشود.

روش کار بدین صورت است ممکن است سایت مذکور از سایت های هم موضوع لینک گرفته باشد آن هم به صورت معمول و استاندارد اما شما به اینکه محتوای علمی دارید به او نیز لینک دهید در این صورت درصد کمی از رتبه شما برای او ثبت میشود .

نکته مهم : بهترین و راحترین روشی که در بلاگ هلپ گوگل به آن اشاره شد استفاده از کد rel="nofollow" در پیوندهاست,زیرا با این کار به محض ورود اولین ربات گوگل به او میفهمانید که این لینک را از درون سایت شما دنبال نکند و کاری به کارش نداشته باشد ,اما متاسفانه ما نحوه استفاده از این کد و روش آن را نمیدانیم و فکر میکنیم هرچه لینک های ما نوفالو باشند بهتر و راحتتر است این عمل نیز کاملا اشتباه است

در واقع یکی از اشتباهات رایج در سئو همین است ما با این کار  سایت خود را چسبناک میکنیم

و جود لینک های نوفالو به معنای عدم وجود بک لینک نیست اشتباه نکنید چون لینک های نوفالو نیز جزو بک لینک به حساب می آیند اما فقط ربات های گوگل آن را دنبال نمیکنند.

بهترین راهکار لینک های مستقیم و مرتبط و عقلانی است من به عینه مشاهده کرده ام حتی در همین الگوریتم های گوگل سایت ها و وبلاگ ها با لینک دادن عقلانی در پست ها و صفحات خود به سایت های مفید و پربازده با ذکر منبع رنک آن ها نیز افزوده شده.

 دایرکتوری ها مکانی برای جمع کردن بک لینک هستند حتی دیده شده با نوفالو کردن لینک ها در گوگل وبمستر شمارش آنها از بین نرفته است

  
نویسنده : parhammaman ; ساعت ٧:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/۸
تگ ها :

بهترین راه های تبادل لینک اتوماتیک

بهترین راه های تبادل لینک اتوماتیک به همین دلیل این لینک به خاطر وجود در تمامی صفحات سایت لینک بی اهمیت از طرف گوگل شناسایی می‌شوند و هر چقدر هم که عنوان خوبی برای آن‌ها انتخاب کرده باشید تبادل های لینک در مرحله قبل باز هم نمی‌توانند در افزایش رتبه صفحه فعلی و صفحات مقصد نقش موثری داشته باشند.

اما برای انتخاب بهترین راه کار در این زمینه بهتر است نگاهی به بزرگ‌ترین سایت فروشگاهی دنیا مانند آمازون بیندازیم. همان‌طور که می‌دانید دسته بندی موجود تبادل های لینک در این سایت‌ها آنقدر وسیع هستند که به هیچ عنوان امکان نمایش آن‌ها در تمامی صفحات وجود ندارد و همین امر نیز باعث شده است توسعه دهندگان این سایت‌ها بهترین راه کار ممکن را برای افزایش تبادل های لینک فروش محصولات انتخاب کنند.

بهترین راه های تبادل لینک اتوماتیک در تمامی صفحات سایت خود در قسمت سرآیند هدر و پایین صفحه فوتر می‌توانید برای اجرای سیستم هدایت کاربران در سایت از لینک صفحه اصلی، دسته بندی به همراه بخش اصلی، تماس، قوانین و … استفاده کنید اما کاربر با رفتن به هر یک از بخش سایت شما بهتر است به غیر از محتوای موجود در آن بخش، لینک هدایت کننده به بخش مرتبط با آن بخش را مشاهده کند که استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در امر بهینه سازی ساختار داخلی سایت شما کمک بزرگی تبادل لینک را می‌کنند. همچنین با رفتن به صفحه اختصاصی هر یک از محصولات باید لینک محصولات مرتبط نیز تبادل لینک وجود داشته باشد که وجود محتوا و کلمات کلیدی مرتبط در عنوان این لینک‌ها و محتوای صفحه مقصد باز تبادل لینک هم به دوری از اسپم شناخته شدن این لینک و افزایش محصولات مرتبط کمک می‌کند.

  
نویسنده : parhammaman ; ساعت ٧:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/۸
تگ ها :